دلیل عدم پرداخت حق بیمه کارکنان بخش خصوصی مخابرات چیست؟
دلیل عدم پرداخت حق بیمه کارکنان بخش خصوصی مخابرات چیست؟

عضو هیئت مدیره انجمن صنفی کارکنان مخابرات گیلان:علی رغم کسر حقوق از بیمه کارکنان، حقه بیمه ها پرداخت نمی شود/با توجه به پیک شدید کرونا در گیلان،دفترچه های بیمه درمانی هیچ اعتباری ندارند تصویر نو _ قطعا در شرایط کنونی و با توجه به شیوع شدید ویروس کرونا و همچنین هزینه های بالای داروها،شاید برخورداری […]

عضو هیئت مدیره انجمن صنفی کارکنان مخابرات گیلان:علی رغم کسر حقوق از بیمه کارکنان، حقه بیمه ها پرداخت نمی شود/با توجه به پیک شدید کرونا در گیلان،دفترچه های بیمه درمانی هیچ اعتباری ندارند

تصویر نو _ قطعا در شرایط کنونی و با توجه به شیوع شدید ویروس کرونا و همچنین هزینه های بالای داروها،شاید برخورداری از خدمات درمانی یکی از اولویت این روزهای مردم باشد،اولویتی مهم که گویا در مخابرات گیلان به فراموشی سپرده شده است.

این روزها شنیده شده که مخابرات گیلان در پرداخت حق بیمه کارکنان شرکتی خود به مشکل برخورده و مدتهاست پاسخگوی این کوتاهی هم نیست.

از این رو با یکی از اعضای هیئت مدیره انجمن صنفی کارکنان مخابرات گیلان به گفتگو نشستیم تا کمی موشکافانه تر در جریان این موضوع باشیم.

عضو هیئت مدیره انجمن صنفی کارکنان مخابرات گیلان با اشاره به اینکه این انجمن صنفی زیر نظر وزارت کار و با حضور حدود ۳۰۰ نفر تشکیل شده اظهار داشت:متاسفانه سال گذشته دو شرکت شسکام و خدمات اول که قرارداد نیروی انسانی و نگهداری بیش از ۱۳۰۰ نفر از پرسنل مخابرات استان گیلان را برعهده دارند علی رغم کسر بیمه از حقوق کارگران،حق بیمه های پرسنل را پرداخت نکردند و هیچ پاسخ قانع‌کننده ای هم در خصوص ارائه ندادند.

وی افزود:در اواخر سال ۱۳۹۹ با فشار ناعادلانه به پرسنل، پرداخت نامنظم عیدی و پاداش و همچین وعده تغییر قرارداد و افزایش حقوق در ۱۴۰۰ ، همه نیروهای این دوشرکت را به سکوت وادار کرده؛ و بعد از گذشت ۴ ماه از سال جدید قراردادهای خدمات اول با بهبودی ناچیز و قراردادهای شسکام با همان فرمت سال های گذشته ارائه شد. ترتیب اثر داده نشدن به مشکلات و دغدغه های همکاران همانند خدمات درمانی مناسب، اجرای طرح طبقه بندی مشاغل، حذف شرکت های اقماری و قرارداد مستقیم شدن در طول تمام این سال های، اکنون موجب آزرده خاطر شدن خانواده مخابرات گیلان شده و روز به روز به این نارضایتی ها دامن زده میشود.

وی با تاکید بر اینکه متاسفانه با گذشت ۶ ماه از سال جاری همچنان در پرداخت بیمه ها قصور صورت گرفته عنوان کرد:با عدم به موقع پرداخت بیمه ها،اکنون پرسنل از پوشش خدمات درمانی خارج شده اند و دفترچه های بیمه در واقعیت هیچ اعتباری ندارند.

عضو هیئت مدیره این انجمن صنفی در ادامه یادآور شد:در این شرایط که گیلان یکی از شدیدترین پیک های کرونایی را پشت سر می‌گذارد در صورت درگیر شدن پرسنل به این ویروس،قطعا عدم پرداخت حق بیمه می تواند شرایط را بسیار سخت کند و جان افراد و خانواده را به خطر بیندازد.

وی به پیگیری های قانونی این صنف در این حوزه اشاره کرد و گفت:به جهت احقاق حق پرسنل،از طرف این صنف به مدیر کل تامین اجتماعی استان نامه زدیم و در پاسخ گفتند که باید ادعای سابقه کنید،این ادعا توسط انجمن انجام شد اما مخابرات گیلان باز هم پاسخگوی‌ آن نبود.

عضو هئیت مدیره انجمن صنفی کارکنان مخابرات گیلان خاطرنشان کرد:اگر مخابرات گیلان در راستای مکاتبات انجمن صنفی با مدیرکل بیمه تامین اجتماعی استان، وارد عمل شده و همکاری میکرد، مشکل بیمه کارکنان قابل حل بود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه با توجه به قانون ،انجمن صنفی درصدد است مراحل ادعای سوابق پرسنل بصورت انفرادی را تسهیل کند تا بتوانیم خلا بوجود آمده را برطرف کنیم بیان داشت: این روزها که کشور دچار یک بحران بزرگ و یک ویروس سهمگین است انتظار می رود که شرکت های طرف قرارداد از پرداخت حداقلی های پرسنل خود دریغ نکنند تا این قشر زحمت کش بدون استرس به وظایف خود بپردازند.

وی در پایان افزود:بعنوان عضوی از این انجمن صنفی،مطالبه‌گری به حق کارکنان زحمت کش بخش خصوصی را حق مسلم آنان میدانم، همچنین این انجمن اعلام ‌میدارد که آماده هر گونه پاسخگویی و انعکاس مشکلات سازمان در این خصوص می باشد.