کاهش وابستگی های برون مرزی با ارتقاء و توسعه آموزش و پرورش
کاهش وابستگی های برون مرزی با ارتقاء و توسعه آموزش و پرورش
فتح اللهی با تاکید بر سرمایه گذاری در حوزه آموزش و پرورش، افزود: ارتقاء و توسعه آموزش و پرورش توانمندی فرزندان این آب و خاک را افزایش و وابستگی های برون مرزی ‌را کاهش میدهد.

فتح اللهی با بیان اینکه معلمان جایگاه ویژه ای همواره در جامعه داشته و دارند،‌گفت‌: از ظرفیت معلمین در راستای افزایش آگاهی و بصیرت عمومی بهره گرفته شود.

 به گزارش تصویر نو به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری رشت، مهندس علی فتح اللهی در مراسم تجلیل از معلمین منتخب آموزش و پرورش‌ ناحیه ۲ رشت اظهار‌کرد‌: نام گذاری هفته و روز در تقو یم یاد آور نعمت های است که خداوند عطا کرده‌ و ‌گاهی به دلیل مشغله های کاری به فراموشی سپرده می شوند‌.

فرماندار رشت با بیان اینکه هفته معلم یکی از روزهای مهم شمرده می شود،‌گفت‌: این ‌هفته یاد آور رشادت‌های انسان‌های شریف و فرهیخته است که تحت هیچ عنوانی سنگر آموزش را ترک نمی‌کنند و فلسفه آموزش و تربیت را به فراموشی نمی سپارند‌.

فتح اللهی اذعان کرد‌: ‌در سخت ترین شرایط معلمین با فداکاری و از خود گذشتگی در حوزه آموزش و پرورش فعال بودند و از هیچ نکته ای در راستای علم و دانش دریغ نکردند به راستی که معلمی شمع محول بشریت است.

نماینده عالی دولت در مرکز گیلان به جایگاه ارزشمند و رفیع معلمی در جامعه پرداخت و تصریح کرد‌: با وجود مشکلات اقتصادی و تحریم ها و تهدیدات‌، ذره ای از شانیت قشر توانمند معلمی در جامعه کاهش نیافته است‌.

وی اضافه کرد‌:‌ در بسیاری از روستاها، ‌ورود و فعالیت معلم در آن منطقه به نوعی پناه گاه و حلال مشکلات آن منطقه محسوب می‌شد.‌

فرماندار رشت به خلقت انسان اشاره و اضافه کرد‌: فقط انسان‌ در برابر ۱۰۰ ها هزار موجود زنده دیگر‌ برای دانستن خلق شده است‌، دانستن را معبود الهی فقط‌در فلسفه وجودی انسان نهادینه کرد.

وی با تاکید بر اینکه انسان هر چقدر بر علم و دانشش بیفزاید عزت و کرامتش بیشتر است، افزود‌: مرکز دانستن انسان ها مدارس و آموزش و پرورش است‌.

فتح اللهی با اشاره به اینکه هر جا جهالت بود وابستگی نیز وجود داشت، گفت‌: دشمنان اسلام و انقلاب در این راستا در حال فعالیت هستند و افرادی شایسته و نخبه و دانشمند را در کشور شناسایی کرده و مورد هدف اهداف شومشان قرار می‌دهند‌. ‌

فرماندار رشت با اشاره به اینکه آگاه سازی جامعه روند پیشرفت و موفقیت را مهیا می‌کند، افزود‌: هر کجا اطلاع رسانی و بصیرت عمومی افزایش داشت نتیجه مطلوبی دیدیم.‌

نماینده عالی دولت به نقش معلمان در آگاه سازی جامعه پرداخت، اظهار داشت‌: مردم اعتماد ویژه به قشر فرهنگیان دارند در این راستا معلمین می توانند از این ظرفیت بهره گرفته و در مقابله با ترفنده های دشمنان با افزایش بصیرت عمومی بکوشند.‌

فتح اللهی به انتخابات پیش رو اشاره و تصریح کرد‌: کلام شیوا معلمین تاثیرات ارزشمندی در جامعه داشته و انگیزه عمومی را در هر موضوعی‌ افزایش می دهد و هم اینکه با زبان گویایی و توانمند شان می توانند ‌زمینه ‌حضور و مشارکت ‌حداکثری در انتخابات مهیا کنند.