یکصد و پنجاه و یکمین جلسه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورادر یکصد و پنجاه و یکمین جلسه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا با محوریت بزرگداشت یاد و خاطره فرمانده سرافراز اسلام ، فاتح نبل و الزهراء ، سردار شهید محمد علی حق بین مطرح شد
یکصد و پنجاه و یکمین جلسه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورادر یکصد و پنجاه و یکمین جلسه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا با محوریت بزرگداشت یاد و خاطره فرمانده سرافراز اسلام ، فاتح نبل و الزهراء ، سردار شهید محمد علی حق بین مطرح شد

؛همسر سردار شهید حق بین:همیشه ایمان و بزرگواری سردار باعث میشد موضع گیری غلط یا تند نداشته باشندزاهد ، رئیس کمیسیون فرهنگی شورا :- سردار شهید حق بین نمونه ای شاخص از مدیران خالص و بی ادعا در خدمت به نظام و انقلاب بودرمضانپور ، رئیس شورا :- سردار شهید حق بین انسانی پاکدست ، […]

؛همسر سردار شهید حق بین:همیشه ایمان و بزرگواری سردار باعث میشد موضع گیری غلط یا تند نداشته باشندزاهد ، رئیس کمیسیون فرهنگی شورا :- سردار شهید حق بین نمونه ای شاخص از مدیران خالص و بی ادعا در خدمت به نظام و انقلاب بودرمضانپور ، رئیس شورا :- سردار شهید حق بین انسانی پاکدست ، والامنش و خدمتگزار به نظام و انقلاب بود که خلا وجودی ایشان خسران بزرگی برای همه ما میباشدبه گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر رشت – جلسه گرامیداشت یاد و خاطره فرمانده سرافراز اسلام ، فاتح نبل و الزهراء ، سردار شهید محمد علی حق بین ، ظهر دیروز سه شنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۰ در ساختمان شورای اسلامی شهر برگزار گردید.در آغاز جلسه رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر رشت اظهار داشت: با اینکه بنده و سردار شهید محمد علی حق بین از یک طیف فکری و جناح سیاسی نبودیم اما حسن خلق و مناعت طبع ایشان در پذیرش واقعیتهای روز جامعه و نیز روحیه بالای نقد پذیری ایشان در همان ملاقات اول مبنای ملاقاتهای بعدی بنده با شخص ایشان گردید. 

  زاهد در ادامه بیان داشت: سردار حق بین نمونه ای شاخص از مدیران متعهد، خالص و بی ادعا در خدمت به نظام و انقلاب بود. امیدوارم راه این سردار بزرگ اسلام و انقلاب پر رهرو باشد.در ادامه جلسه رئیس شورای اسلامی شهر رشت اذعان داشت: بنده در زمان جنگ سعادت همرزمی در کنار شهید والامقام مهدی خوش سیرت و افتخار همراهی با سردار هامون محمدی و سردار عبدالله پور را داشتم اما با سردار شهید محمد علی حق بین زمانی آشنا شدم که در جبهه سوریه علیه داعش جهاد می کردند. اولین ملاقات بنده با سردار شهید حق بین در پادگان سپاه قدس بود که در همان ملاقات اول، شیفته رفتار ایشان گردیدم.رمضانپور افزود : سردار شهید حق بین انسانی پاکدست، والامنش و خدمتگزار به نظام و انقلاب بود که خلا وجودی ایشان خسران بزرگی برای همه ما میباشد. امیدوارم خداوند کسانی را که، جنگ را تجربه نکرده اند و تنها با واسطه، مسئولیتی گرفته اند و عمدا یا سهوا موجب نارضایتی مردم می باشند را به راه راست هدایت نماید. 

  رمضانپور در پایان اظهاراتش بیان داشت: ما ۳۰۰۰ کرسی مسئولیت در سه قوه داریم و ۲۱۹۰۰۰ شهید سرافراز، یعنی به ازای هر کرسی مدیریت ۷۳ شهید از جان پاک خود گذشته اند، امیدوارم این خونهای به ناحق ریخته باعث آن گردد که به خودمان بیائیم. چرا که ما به خون پاک شهدای مظلوممان مدیونیم. 

  محمد حسن عاقل منش از دیگر اعضای شورای اسلامی شهر رشت بیان داشت: سردار شهید محمد علی حق بین در خصوص مسائل اجتماعی خیلی دغدغه مند بودند و با این که به ادامه تحصیل و مدرک نیازی نداشتند ولی موضوع پایان نامه خود را در خصوص کودکان کار انتخاب کردند، چرا که نیتشان این بود که گره ای از گره اجتماع باز کنند و این مبین روح متعالی این مرد بزرگ در حل گوشه ای از معضلات اجتماعی بود، از اینرو به جامعه علمی و بعنوان پژوهشگر گام برداشتند.وی افزود : امیدوارم که با توجه به خلاهای زیادی که در این حوزه وجود دارد، مدیران مربوطه به جای حرف و شعار کلید های اجرایی را مبنای کار قرار دهند. 

  در ادامه جلسه و در تبیین سجایای اخلاقی سردار شهید محمد علی حق بین، همسر ایشان اذعان داشت: همیشه ایمان و بزرگواری ایشان باعث میشد موضع گیری غلط یا تند نداشته باشند. همه اطرافیان ایشان از طیف های مختلف فکری و اعتقادی شیفته رفتار و شخصیتشان بودند. در زمان تدریس در دانشگاه غالب دانشجویانی که بواسطه مناعت طبع سردار، روبرویش جبهه می گرفتند، در آخر همان ترم مانند فرزندی مطیع از رهنمودهای پدرانه ایشان بهره مند میشدند. نبود ایشان خسران بزرگی برای ایران و جهان اسلام می باشد. امیدوارم راه تمامی شهدا و جانبازان اسلام و انقلاب الگوی جوانان کشورمان قرار گیرد. 

  در بخش دیگری از جلسه، فرزند سردار، محمد حق بین اذعان داشت: سردار مردمی زندگی می کرد و ساده می زیست و از تشریفات و تجملات در امور کاری و زندگی شخصی دوری می جست و این رویه را به بنده نیز توصیه و تاکید می کرد.محمد حق بین ادامه داد: دیدگاه ایشان این بود که فرای نگاههای جناحی و حزبی باید حلقه اعتماد به فرزندان نظام را گسترده تر کنیم، چرا که هر چه این حلقه اعتماد بزرگتر باشد دوستان و خودیهای بیشتری را در خود جای میدهد و در نهایت رشد و شکوفایی و بالندگی بیشتری را در جامعه شاهد خواهیم بود.در پایان جلسه لوح یادبود و هدیه ای از جانب رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی و دیگر اعضای شورا به پاس جانفشانیهای سردار سرافراز اسلام شهید محمد علی حق بین به خانواده ایشان اهداء گردید.